Niecodzienna pasja – scrapbooking

scrapbookingUwielbiasz kolekcjonować zdjęcia i zamykać je w pięknej oprawie albumu? Scrapbooking to zajęcie dla Ciebie! W dzisiejszych czasach tabletów, nowoczesnych telefonów komórkowych i aparatów cyfrowych, wywoływanie zdjęć wydaje się być zajęciem niemal archaicznym. Rzadko, kiedy kupujemy albumy na fotografie. Są jednak prawdziwi hobbyści, którzy czują ogromną satysfakcję kolekcjonowania pięknych zdjęć w postaci specjalnych albumów.

Bazą służącą do przygotowania takiej książki wspomnień, jest kolorowy papier, ćwieki, nożyczki do cięcia profili, zdobne nity, klej i inne urządzenia do mocowania fotografii. Inny, bardziej wyrafinowany sposób na takie dekorowanie zakłada użycie pieczątek, stempli, dziurkaczy, ciekawych szablonów, barwnego proszku a także specjalnych podgrzewaczy do tzw. embossingu. Technika ta sprawia, że przywracamy świetność starym fotografiom, a każda kartka zaczyna być dziełem sztuki.

Jest ona prosta i bardzo efektowna. Wciąga, o czym szybko się przekonasz, może być zatem najlepszym sposobem na kreatywnie spędzony wolny czas w gronie rodziny czy przyjaciół. Odrobina fantazji sprawia, że za każdym razem jesteśmy w stanie osiągnąć piękny efekt. Scrapbooking jest w naszym kraju mało znaną techniką zdobniczą, co rodzi spore koszty materiałów i półproduktów tu wykorzystywanych. Najlepsze rezultaty uzyskiwane są dzięki jednoczesnemu zastosowaniu różnorodnych technik scrapowych. Niestety nie tyle wprawa, co zasoby finansowe, są podstawą osiągnięcia w tej metodzie najlepszych efektów.