Kominek elektryczny – wady i zalety

Posiadanie kominka to prawdziwy luksus. Spędzanie długich jesiennych i zimowych wieczorów w jego ciepłym blasku jest naprawdę wspaniałym doświadczeniem. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na posiadanie w swoim domu czy mieszkaniu tradycyjnego kominka. Na szczęście istnieje alternatywa, dla kominka opalanego drewnem. To kominek elektryczny. Znajdzie on zastosowanie wszędzie tam gdzie nie możemy umieścić jego tradycyjnego odpowiednika.

Kominki elektryczne dają nam bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Możemy zadecydować się na kominki wolnostojące, w zabudowie lub takie o bardzo nowoczesnym designie. Zanim jednak podejmiemy decyzję o instalacji takiego kominka w naszym domu, warto jest poznać jego wady i zalety.

Wady

Najistotniejszym mankamentem takiego rozwiązania jest niewątpliwie wysoki koszt związany z użytkowaniem kominka elektrycznego. Koszty te zależą również od tego jaki model kominka wybierzemy – taki który jedynie daje efekt płomieni nie pobiera zbyt wiele energii. Natomiast kominek elektryczny, który ma dodatkowo ogrzewać pomieszczenie, będzie generował już znacznie większe koszty.

Zalety

Kominki elektryczne eliminują konieczność montażu instalacji odprowadzającej spaliny. Kominek wystarczy jedynie podłączyć do zasilania. Eliminuje to również konieczność składowania drewna, dokładania go do ognia oraz sprzątania. Najnowocześniejsze modele umożliwiają sterowanie wielkością płomienia oraz temperaturą za pomocą pilota. Za pomocą specjalnych elementów wydmuchujących nagrzane powietrze, istnieje możliwość rozprowadzenia ciepła po całym pomieszczeniu. Ważną zaletą z punktu widzenia aranżacji wnętrz jest fakt, że w przypadku kominka elektrycznego, nie ma znaczenia czym pokryta jest podłoga tuż przed kominkiem. Nie musimy dzięki temu rezygnować z wybranych paneli w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia. Poszukując ciekawych rozwiązań i sprawdzonych kominków elektrycznych, warto jest zajrzeć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/ogrzewanie-1/kominki-elektryczne.html

Kominek elektryczny to ciekawa alternatywa dla wszystkich mieszkań gdzie montaż tradycyjnego kominka jest niemożliwy. Może się jednak okazać, ze kominek elektryczny nie jest wcale ustępstwem, a nawet lepszym rozwiązaniem.