dobór biżuterii do urody

Jak dobrze dobrać biżuterię do swojego typu urody?

Biżuteria jest na tyle piękna i różnorodna, że każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośniczką klasycznych sznurów pereł, czy preferujesz kolorowe, artystyczne wzory – w biżuterii można znaleźć swoją drugą skórę. Ale wybrane przez nas dodatki mają potęgę podkreślania naszej urody… lub ją zasłaniać. W tym artykule pokażę Ci, jak dobrać biżuterię do swojego typu urody, aby zawsze wyglądać olśniewająco.

Podstawą jest zidentyfikowanie swojego typu urody. Kolorystyka skóry, włosów i oczu determinuje, który z czterech typów urody jesteśmy: zima, wiosna, lato czy jesień.

1. Typ zimny (zima)

Charakteryzuje Cię jasna cera i ciemne włosy? A może masz karnację porcelanową i ciemne, niemal czarne oczy? Jeśli tak, jesteś typem zimy. Twoimi kolorami są intensywne, mocne kolory, które podkreślą Twoją wyrazistą urodę. W biżuterii sięgnij po biało-złote, srebrne lub platynowe dodatki, a także biżuterię z diamentami.

2. Typ wiosenny

Jeśli masz jasną, lekko różową skórę, blond włosy i niebieskie lub zielone oczy – jesteś typową wiosną. Wiosennej urodzie służą delikatne, pastelowe kolory. W case biżuterii warto wybierać złote ozdoby, biżuterię z pereł, a także kamienie w barwach pastelowych jak różowy kwarc czy bursztyn.

3. Typ letni

Czy Twoja skóra ma lekko oliwkowy odcień, a włosy szatynowe lub ciemne? Jeśli do tego masz szare, niebieskie lub zielone oczy, jesteś typem lata. Kobietom o letniej urodzie polecam srebrną i białą biżuterię, jak również dodatki z błękitnymi lub różowymi kamieniami, np. akwamarynem czy różowym kwarcem.

4. Typ jesienny

Jesienna uroda to ciepłe odcienie skóry, czerwonawe lub brązowe włosy i zielone lub brązowe oczy. Jeśli jesteś „jesienią”, w biżuterii zwróć uwagę na złoto, miedź i brąz. Biżuteria z zielonymi lub czerwonymi kamieniami, jak koral, karneol czy morski szmaragd, będzie idealnym wyborem.

Pamiętaj jednak, że zasady te nie są święte. Jeżeli czujesz, że dany kolor czy rodzaj biżuterii do Ciebie pasuje i czujesz się w nim dobrze – to znaczy, że jest dla Ciebie idealny. Bo jak mówiła Coco Chanel: „Najważniejsze to, żeby kobieta czuła się dobrze we własnej skórze. Biżuteria powinna dodawać pewności siebie, a nie ją odbierać”.

Obserwuj, eksperymentuj i baw się modą. W końcu biżuteria jest odzwierciedleniem naszej osobowości i ma za zadanie podkreślić naszą indywidualność. Pamiętaj też, że biżuterię można łączyć i zmieniać zależnie od okazji, nastroju czy stylizacji. Bez dwóch zdań, biżuteria doda każdej kobiecie blasku.