Biżuteria z filcu

Biżuteria z filcuTechnika filcowania umożliwia tworzenie ozdobnych akcesoriów tj. biżuteria, torebki, nakrycia głowy, szale itp. Kobiety kochają te ozdoby ze względu na ich niezobowiązujący charakter i możliwość codziennej stylizacji. Filcowanie może stać się Twoim hobby.

Wystarczy, że poznasz arkana tej sztuki, a tworzenie dekoracji i ozdób będzie dla Ciebie zajęciem bardzo twórczym i odprężającym. Istnieje kilka metod obróbki materiałów przeznaczonych do filcowania.
Jest to filcowanie na sucho, klejenie filcu, filcowanie na mokro. Jest to najstarsza technika wyrobu tkaniny. Konkretna metoda obróbki wymaga użycia innych narzędzi. W przypadku filcowania na mokro potrzebować będziemy mydła, ewentualnie płynu do mycia naczyń oraz tarki do prania, bambusową matę oraz stare nieprzydatne ręczniki.

Przy filcowaniu na sucho (igłowaniu) musimy podeprzeć się igłami do filcowania, matą z gąbki oraz specjalną szczotką. W każdej z tych metod wykorzystuje się wełnę czesnakową, czyli najbardziej podstawowa materię (nieobrobioną). Dostać ją można w sklepie dla plastyków albo w sklepach internetowych dla hobbystów. Do wyboru jest tysiące kolorów. W technice na mokro możemy stworzyć ozdoby bardziej płaskie czyli odzież, obrazki, torebki. W metodzie na sucho mamy możliwość bardziej przestrzennego formowania naszych wyrobów tj. zabawki, biżuteria itp.