Biżuteria handmade – hit czy kit?

Niegdyś biżuteria była symbolem bogactwa. Caryce, królowe i baronowe uwielbiały bywać na dworach i salonach przystrojone biżuterią ze szczerego złota. Za kolie i brylanty można było nabyć całkiem spore ziemie uprawne. Drogocenne kruszce będące w posiadaniu wysoko postawionych kobiet miały więc za zadanie nie tyle podkreślać urodę niewiast, co przypominać o ich majątku. Dziś nikt nie myśli o tym, żeby za filcowe kolczyki kupować nieruchomości. Nie oznacza to jednak, że biżuteria handmade nie posiada walorów estetycznych.

Biżuteria handmade to świetne rozwiązanie dla wymagających klientek. Dzięki temu, że produkty robione są ręcznie, każda sztuka jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Przyszła właścicielka może mieć swój udział w procesie tworzenia i podejmować decyzje co do przyszłego wyglądu kolczyków czy naszyjnika.

Ceny biżuterii handmade są znacznie niższe niż ceny biżuterii prosto do jubilera. Jest to niewątpliwa zaleta tego typu ozdób, biorąc pod uwagę fakt, że umiejętnie wykonana ręcznie robiona biżuteria niesie ze sobą wysokie walory estetyczne. Dobór odpowiednich elementów i komponentów wytwórczych zapewnia wysoką jakość gotowego produktu.
Bizuteria handmade jest hitem współczesnych nam czasów, zjednując sobie fanów i całym świecie.