Art clay

art clayW ostatnich latach art clay okazało się ciekawym rzemiosłem, dla wszystkich pasjonatów sztuk plastycznych. Wiedza na temat tworzenia niezwykłych wyrobów przy użyciu art clay gold i silver gromadzona jest latami. Użyte do materiału srebro pochodzi z recyklingu. W skład masy wchodzi kilka rodzajów srebra o różnorodnych konsystencjach, a także środek wiążący i woda.

Hobbyści a zarazem artyści, którzy posiedli umiejętność formowania, a następnie wypalania rzeźb i misternych ozdób z takiej glinki, musieli włożyć w ich przygotowanie sporo zaangażowania a także wyobraźni. Z takiej masy można tworzyć ozdoby biżuteryjne, również takie, które można połączyć z porcelaną, szkłem i ceramiką. Glinka ta ma bardzo dobre cechy plastelino podobne, dzięki czemu idealnie nadaje się do modelowania, formowania dowolnych wzorów.

Z takiej plastycznej masy możemy swobodnie komponować nawet te najbardziej precyzyjne elementy tj. listki kwiatów, ażurowe ornamenty, wałeczki. Rzemieślnicy posługują się w tym celu specjalną strzykawką z odpowiednio przystosowaną końcówką. Glinka po wyschnięciu może przypominać gips. Wówczas łatwiej ją obrobić przy pomocy papieru ściernego i specjalnych pilników. Wyroby ze srebrnej czy złotej glinki cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów. Dla ich twórców to bardzo kreatywne hobby. Rzeźby, naczynia i biżuteria art clay są sprzedawane i mają już szerokie grono miłośników.