www.bizuteria-artystyczna.pl -

Biżuteria

12 czerwca 2014

Art clay

art clayW ostatnich latach art clay okazało się ciekawym rzemiosłem, dla wszystkich pasjonatów sztuk plastycznych. Wiedza na temat tworzenia niezwykłych wyrobów przy użyciu art clay gold i silver gromadzona jest latami. Użyte do materiału srebro pochodzi z recyklingu. W skład masy wchodzi kilka rodzajów srebra o różnorodnych konsystencjach, a także środek wiążący i woda.

Hobbyści a zarazem artyści, którzy posiedli umiejętność formowania, a następnie wypalania rzeźb i misternych ozdób z takiej glinki, musieli włożyć w ich przygotowanie sporo zaangażowania a także wyobraźni. Z takiej masy można tworzyć ozdoby biżuteryjne, również takie, które można połączyć z porcelaną, szkłem i ceramiką. Glinka ta ma bardzo dobre cechy plastelino podobne, dzięki czemu idealnie nadaje się do modelowania, formowania dowolnych wzorów.

Z takiej plastycznej masy możemy swobodnie komponować nawet te najbardziej precyzyjne elementy tj. listki kwiatów, ażurowe ornamenty, wałeczki. Rzemieślnicy posługują się w tym celu specjalną strzykawką z odpowiednio przystosowaną końcówką. Glinka po wyschnięciu może przypominać gips. Wówczas łatwiej ją obrobić przy pomocy papieru ściernego i specjalnych pilników. Wyroby ze srebrnej czy złotej glinki cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów. Dla ich twórców to bardzo kreatywne hobby. Rzeźby, naczynia i biżuteria art clay są sprzedawane i mają już szerokie grono miłośników.

Sorry, the comment form is closed at this time.