www.bizuteria-artystyczna.pl -

Medica 2000 S.C.

Medica 2000 S.C.
Medica 2000 S.C.

Trudno mówić o wartości większej niż zdrowie. To właśnie od zdrowia wszystko się zaczyna, od niego zależy to jak będzie wyglądać układanie się innych sfer naszego życia. Dlatego trzeba pamiętać, że dbanie o zdrowie jest niezwykle ważne i powinno się w miarę możliwości regularnie prowadzić medyczne kontrole, by dało się szybko wyłapać wszystkie nieprawidłowości w pracy organizmu. Chcąc zadbać o swój organizm powinno się zdecydować o regularnym wykonywaniu badań profilaktycznych. Jeśli nie dzieje się z organizmem nic złego to takie podstawowe badania powinno wykonywać się raz do roku i zazwyczaj będzie to wystarczająca częstotliwość, by sprawnie wyłapać niedoskonałości w pracy organizmu i na nie reagować. Jeśli chodzi o te podstawowe badania będzie to zawsze badanie krwi oraz morfologia. Raz w roku warto także wykonać badania profilaktyczne, dzięki którym będzie można ocenić poziom cukru we krwi oraz poziom cholesterolu. Dzięki przeprowadzeniu takich podstawowych badań profilaktycznych będzie można uzyskać wiele istotnych informacji o zdrowiu, dzięki którym wychwycenie zagrożeń stanie się łatwiejsze i w wielu przypadkach możliwe zanim jeszcze pojawią się objawy choroby. Dlatego właśnie regularne wykonywanie takich badań będzie bardzo ważne.

Podstawowe badanie krwi

Jeśli chcemy wybrać się na profilaktyczne badania krwi powinniśmy udać się do punktu pobrań na czczo. Najlepiej zadbać również o to, by poprzedniego dnia najpóźniej około godziny 18 zjeść lekką kolację. Obfity posiłek zjedzony późno sprawi, że poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu będzie podwyższony i tym samym ten wynik jaki się uzyska nie będzie wiarygodny. W ramach badania krwi będzie można uzyskać podstawowe wyniki zarówno gdy chodzi o samą krew a więc tak zwaną morfologię jak i też wyniki związane z glukozą oraz cholesterolem we krwi.

Morfologia krwi

Morfologia to podstawowe badanie, które będzie dostarczać informacji na temat elementów krwi. W ramach tego badania będzie można ocenić jaka jest liczba erytrocytów, leukocytów oraz krwinek płytkowych w każdym mm sześciennym krwi. Prowadzona jest także ocena hematokrytu a więc procentowego udziału elementów upostaciowionych w masie krwi. Badanie będzie obejmować także ocenę stężenia hemoglobiny i procentowy udział poszczególnych rodzajów leukocytów w ogólnej liczbie. Z takich danych będzie można uzyskać informację odnośnie tego jaka jest objętość erytrocyty, średnie stężenie hemoglobiny w erytrocycie a także stężenie hemoglobiny w ogólnej masie erytrocytów. W trakcie badania krwi będzie można dokonać również oznaczania OB. To tak zwany odczyn Bernackiego. Badanie to opiera się na tym jak szybko opadają erytrocyty we krwi, którą po dodaniu czynników hamujących krzepniecie umieszcza się w specjalnej kalibrowanej rurce. Poziom OB jest uzależniony od wieku oraz płci. Najniższy będzie u noworodków, najwyższy zaś u kobiet po 60 roku zycia. Przeprowadzenie tego badania jest istotne, ponieważ nieprawidłowy poziom OB. To główny czynniki świadczący o tym, że w organizmie osoby badanej rozwija się stan zapalny i dlatego konieczne będą dalsze badania pozwalające na dokładniejszą diagnostykę.

Badanie poziomu cukru we krwi

Badanie profilaktyczne, w ramach którego będzie się określać poziom cukru jest nazywane fachowo poziomem glukozy we krwi albo też glikemią. Badanie nie będzie problematyczne, ponieważ wynik będzie oznaczać się z tej samej próbki, która pobierana była również do wykonywania morfologii. Badanie glukozy we krwi najlepiej będzie przeprowadzić przed posiłkiem, przez przyjmowaniem insuliny, przed wysiłkiem fizycznym albo po upływie dwóch godzin od tych zdarzeń. W ciągu 2 godzin po posiłki i wysiłku fizycznym może być tak, że poziom glukozy we krwi będzie się gwałtownie zmieniał i dlatego uzyskiwane badanie nie do końca będzie wiarygodne. Dlatego właśnie przeprowadzenie go na czczo z próbki, która pobierana jest w celu wykonania morfologii to najlepsze rozwiązanie, by uzyskać wiarygodne informacje.

Badanie poziomu cholesterolu we krwi

Jeśli chodzi o badanie cholesterolu to fachowo jest to badanie profilu lipidowego, które obejmować będzie badanie całkowitego cholesterolu, trójglicerydów, cholesterolu HDL, cholesterolu LDL. Dzięki wykonaniu takiego badania będzie można dowiedzieć się jaki jest ogólny poziom cholesterolu we krwi i jaki jest poziom poszczególnych jego frakcji. Zarówno oceniać się będzie dobry cholesterol HDL jak i zły LDL. Takie informacje będą bardzo istotne, ponieważ może być tak, że ogólny cholesterol jest w porządku, ale zbyt wysoki poziom ma LDL i tak pojawia się ryzyko miażdżycy, dlatego trzeba podjąć działania zmierzające do obniżenia poziomu LDL. Dlatego właśnie lipidogram w kompletnej formie dostarcza cennych informacji na temat stanu zdrowia osoby badanej. Sprawdza się także poziom trójglicerydów, tłuszczów które również mogą się przyczyniać do powstania zmian miażdżycowych i są dla zdrowia układu krążenia nawet bardziej niebezpieczne niż zbyt wysoki poziom cholesterolu.

228285903
ul. Smolna 34/14 00-375 Warszawa
145857350
5252519626

Sorry, the comment form is closed at this time.